Profil školy

Naša inštitúcia zohráva významnú úlohu vo vzdelávaní menšiny, sprostredkuje hodnoty, snaží sa uspieť vo sfére vzdelávania. Pedagógovia našej inštitúcie sú pripravení na obnovu, majúc na zreteli európske normy, sú rozhodnutí vykonávať kvalitnú prácu ustavične sa vyvíjať a zlepšovať a vytvárať pozitívne partnerské vzťahy.

Vo vyrovnanej, kľudnej rodinnej atmosfére vychovávať deti, ktoré nesú v sebe atribúty ľudskej dôstojnosti bez ohľadu na národnosť, pôvod a náboženstvo.

Materinská reč, úcta slov. jazyka, národnostnej kultúry, zveľaďovanie zvykov, všetko ich povzbudzuje k zachovaniu tradíciu.

Naša inštitúcia vytvorila jednotnú výchovno-vzdelávaciu koncepciu. Naším cieľom je odborná pripravenosť, náročná prac. aktivita, ochota byť kreatívny, snaha o sebarealizáciu a profesijnú obnovu, vyzdvyhnutie talentovaných žiakov, pomoc slabším žiakom, orientácia na povolanie, správne využívanie mimovyuč. času. Aby sme udržali schopnosť súťaženia, podľa našich možností rozvíjame vzdelávanie cudzích jazykov a informatiky. Naším dôležitým cieľom je skvalitnenie materiálnych prosriedkov v oblasti informatiky.

Našou snahou je dosiahnuť, aby žiaci našej školy aspoň raz sa zúčastnili pobytu školy v prírode, uskutočňujúc, tým cieľavedomú enviromentálnu výchovu. Cieľom je, aby žiaci získali základné zručnosti a návyky, potrebné k poznávaniu prostredia domova.

Oboznamovať sa s územím, prírodou, základným miestopisom. Ak poznajú svoje korene, sú bohatší. Preto pokladáme za veľmi dôležité, aby sa naučili spoznať, chrániť hodnoty svojho rodiska.

Újdonságok

• Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským Veľké Trakany